Przejdź do treści

„A TU (T) Polska właśnie …Niepodległa Nasza

Dnia 9.12.2018 r. odbyło się podsumowanie projektu dofinansowanego przez  Fundację BGK pt.  „A TU (T) Polska właśnie …Niepodległa Nasza. Projekt realizowanego przez przez Uczniowski Klub Sportowy UKS ATUT przy współpracy Kępińskiego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu. W ramach projektu odbyło się wiele warsztatów historycznych prowadzonych przez wybitnego historyka Piotra Zawadę m.in. w Kępnie , Bolesławcu, Byczynie, Goli oraz Chróścinie. Dzięki przychylności właścicieli gospodarstwa agroturystycznego w Chróścinie Bocianie Gniazdo uczestnicy wzięli  również udział w ognisku. Odbył się cykl warsztatów z tańców ludowych w których udział wziął nasz uczeń kl. 2 – Mikołaj Bęben.  Został przeprowadzony konkurs plastyczny do którego uczniów naszej szkoły przygotowała Ewa Gudra. Celem konkursu była wielopokoleniowa integracja poprzez rodzinne wykonanie pracy obrazującej 100 lat niepodległej Polski. Prace wykonane były w 3 kategoriach wiekowych:

-przedszkola

-klasy 1-4

– klasa 5 i wyżej

Nasi uczniowie uplasowali się na następujących pozycjach:

Kategoria Przedszkola

3 miejsce: Lena Rybicka

2 miejsce: Aleksandra Stryjak

Kategoria : klasy 1-4

1 miejsce: Jakub Rataj

Kategoria: 5 klasa i wyżej

Wyróżnienie: Krzysztof Napierała oraz Martyna Grzegorek